Rezydencja Marina ul. Czarny Dwór 10/33 , 80-365 Gdańsk

Rejestracja telefoniczna: + 48 601622672

PEELING MIGDAŁOWY

Kwas migdałowy otrzymywany jest poprzez hydrolizę wyciągu z gorzkich migdałów. 
Jego antybakteryjne i odbarwiające działanie już od lat wykorzystywane jest w medycynie w leczeniu takich problemów skórnych jak trądzik,fotoaging czy nieregularne przebarwienia.

Kwas migdałowy ma większą cząsteczkę niż kwas glikolowy, jest nietoksyczny, jego struktura chemiczna podobna jest do struktury stosowanych i znanych antybiotyków, stąd jego działanie bakteriostatyczne i bakteriobójcze.
Polecany jest do skóry wrażliwej,nietolerującej kwasów owocowych o niższej masie cząsteczkowej, które mogą penetrować głębiej w skórę i bardziej podrażniać, ale także do skóry łojotokowej i tradzikowej.

Rozluźnia cement międzykomórkowy, stymuluje syntezę kolagenu i elastyny i aktywuje regenerację komórkową. Ma działanie keratolityczne, oczyszcza skórę, reguluje jej koloryt. Reguluje i redukuje wydzielanie sebum w skórze. Zmniejsza drobne zmarszczki i linie. Rozjaśnia przebarwienia: melasma, plamy soczewicowate, przebarwienie pozapalne. Przydatny jako przygotowane skóry przed innymi peelingami ze względu na swoje właściwości antyseptyczne. Leczy ostre stany trądzikowe z krostam zapalnymi. Nie indukuje przebarwień pozapalnych, które mogą pojawić się po zastosowaniu kuracji kwasem glikolowym, hydrochinonem lub retinoidami.

Kwasem migdałowym można złuszczać skórę przez cały rok. Zabieg jest bardzo łagodny, wywołuje lekkie swędzenie, czasem zaróżowienie skóry. Nie powoduje podrażnienień, a skóra złuszcza się małym stopniu. Peeling nie wyłącza pacjenta z codziennego życia.

Należy również podkreślić brak uciążliwości podczas wykonywania peelingu oraz natychmiastowy efekt świetlistości i oczyszczenia skóry. Zwykle trzeba poddać się 5-6 zabiegom co 7-14 dni.
 

Skontaktuj się z nami

 

Kontakt

Wszelkie prawa zastrzeżone 2020 | Polityka prywatności