Rezydencja Marina ul. Czarny Dwór 10/33 , 80-365 Gdańsk

Rejestracja telefoniczna: + 48 601622672

PEELING - KWASEM TRÓJCHLOROOCTOWYM

Procedura polega na aplikacji jednej lub kilku warstw roztworu na skórę, w celu sprowokowania kontrolowanego oparzenia chemicznego.

Wiąże się to zwykle z kilkuminutowym pieczeniem i uczuciem dyskomfortu, które znikają w ciągu 2-3 minut. Podczas wykonywania zabiegu dochodzi do zbielenia skóry, czy tzw. frostingu, który oznacza denaturalizację białek naskórka i skóry właściwej.
Tuż po zabiegu pacjent może odczuwać mrowienie, świąd i suchość skóry. Zaczerwienienie i podrażnienie są normalnymi objawami, które mogą występować w ciągu 24 godzin po peelingu. Przez kilka dni po aplikacji kwasu skóra może się łuszczyć, błyszczeć, mieć brązowe zabarwienie, może również wystąpić obrzęk, wysięk, strupy. Jest to normalne zjawisko, wskazujące, że doszło do większej absorbcji kwasu w danych miejscach. Powyższe reakcje będą ustępowały pod wpływem procesu gojenia i odpowiedniej terapii pozabiegowej. Naskórek, który pęka i złuszcza się odsłania nową, świeżą warstwę. W trakcie procesu odnowy naskórka pacjent nie odczuwa bólu.

Przeciętnie po zabiegu złuszczania kwasem trójchlorooctowym  potrzeba 5-7 dni na regenerację. U większości pacjentów, aby osiągnąć najlepsze wyniki, należy wykonać kilka zabiegów.

Wskazania: zmarszczki, rogowacenie słoneczne, przebarwienia, trądzik grudkowo-krostkowy, wiotkość skóry, plamy soczewicowate, blizny potrądzikowe i stare blizny pourazowe.

Skontaktuj się z nami

 

Kontakt

Wszelkie prawa zastrzeżone 2020 | Polityka prywatności