Rezydencja Marina ul. Czarny Dwór 10/33 , 80-365 Gdańsk

Rejestracja telefoniczna: + 48 601622672

PEELLING PIROGRONOWY

Kwas pirogronowy alfa-ketonokwas o trzech atomach węgla.
W naturze jest obecny w jabłkach, sfermentowanych owocach, occie. Posiada właściwości sebostatyczne, dermoplastyczne i antymikrobowe.

Na poziomie naskórka kwas pirogronowy powoduje oddzielenie keratynocytów, epidermolizę i ścieczenie górnych warstw naskórka. Działa rozjaśniająco i zwiększa świetlistość skóry. Na poziomie mieszka włosowo-łojowego kwas pirogronowy ma wysokie właściwości penetracyjne i bakteriostatyczne oraz działanie przeciwzaskórnikowe. Ma silne działanie regulujące sebum i zmniejszające tłustość skóry łojotokowej i trądzikowej. Na poziomie skóry właściwej stymuluje powstawanie kolagenu. Stymulacja i ponowne modelowanie skóry właściwej są intensywniejsze niż po pillingach glikolowych, ale porównywalne do tych po pillingu kwasem trójchlorooctowym. Pilling pirogronowy nadaje się doskonale do skóry tłustej, trądzikowej, z mocno widocznymi porami, przebarwieniami na tle hormonalnym. Pilling leczy trądzik grudkowo-krostkowy i silny łojotok, oczyszcza i bardzo widocznie zamyka pory. Pobudza produkcję kolagenu w skórze właściwej – wygładza i ujędrnia skórę. Pilling pirogronowy nie powoduje wysuszenia skóry, zapewniając jej prawidłowy poziom wilgoci.

Lekki rumień utrzymuje się przez kilka dni, złuszczanie może trwać 7-10 dni i rozpoczyna się w drugiej dobie. Nie jest jednak na tyle silne, żeby wymagało pozostania w domu, a jedynie zamaskowania za pomocą fluidu.
Najlepiej wykonać 3-4 zabiegi w odstępach 2-3 tygodniowych.

Skontaktuj się z nami

 

Kontakt

Wszelkie prawa zastrzeżone 2020 | Polityka prywatności